Ofiary z 2017 roku NiceHash hack dostają ponad 4600 Bitcoinsów jako zwrot kosztów.

Nierzadko zdarza się, że użytkownicy i instytucje kryptograficzne cierpią z powodu włamań w jednym lub drugim miejscu. Duże wymiany jak Mt.Gox i Binance padły ofiarą. Rezultatem tych ataków są często miliony dolarów. Dla wielu użytkowników tych platform problemem jest nie tylko hack, ale również to, że wielu z nich nigdy nie odzyskuje płynności finansowej.

Na szczęście nie ma to miejsca w przypadku ofiar hakowania w NiceiHashu w 2017 roku, ponieważ niedawno ogłoszono, że ponad 4.600 bitcoins zostanie im zwrócone za ich kłopoty.

Bitcoin zrefundowany

Atak, o którym mowa, miał miejsce w 2017 roku, a jego sprawcy wywieźli ponad 4 600 bitcoinsów. Zostało to opisane przez dyrektora generalnego Martina Škorjanchighighta jako największa kradzież w słoweńskiej historii. Niemniej jednak, platforma ogłosiła, że wszyscy poszkodowani otrzymają zwrot pieniędzy.

Kiedy kradzież miała miejsce, żetony były warte na północ od 55 milionów dolarów, a teraz są warte około 100 milionów dolarów, co jest znaczącym przedsięwzięciem finansowym dla firmy. W tym czasie, hacki były w szczytowym momencie dzięki ówczesnej wszechobecnej cenie bitcoin 20.000 dolarów za żeton. Jak na zarządzanie rynkiem, oni nawet rozważyć operacje zamknięcia w wyniku hack, który jest wspólny dla dotkniętych platform.

„W tym czasie, wielu próbowało nas przekonać, że nie ma dla nas rozwiązania. Stado różnych konsultantów i ekspertów zaczęło krążyć wokół nas, uparcie opowiadając, że nasza historia się skończyła. Wszyscy zaczęli oferować nam różne sposoby na najbardziej eleganckie zamknięcie firmy i jak najlepsze wykorzystanie upadku“, powiedział ich CEO.

Dodatkowo wyjaśniono, że proces odszkodowawczy przebiegał powoli, a wszelkie resztki środków z czasem trafiały na konta użytkowników. Oznaczało to rezygnację z zysków jako firmy, ale oni uważają, że warto było to zrobić.

„Nie żałujemy tego, ponieważ zapowiada to dla nas początek nowej ery wzrostu i rozwoju. Nie jesteśmy już nikomu nic winni. W pełni uregulowaliśmy wszystkie zobowiązania podatkowe, a 4.640 bitcoinsów znów znajduje się na kontach naszych użytkowników. Jesteśmy wolni!“ zauważył ich CEO.

W miarę upływu czasu, giełdy i konsumenci lepiej chronią się przed takimi atakami i jest to oznaka nadziei na lepsze rzeczy.

Comments are closed.

Post Navigation