Wiadomości Moderna o szczepionkach COVID-19 wysyłają bitcoiny do nowego szczytu w 2020 roku

Moderna Therapeutics ogłosiła pomyślne wyniki badań nad szczepionką COVID-19. To wysłało akcje firmy w przestworza, podczas gdy Bitcoin odnotował nowy rekord w 2020 roku.

Sytuacja wokół możliwej szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi COVID-19 wciąż się rozwija

Dzisiaj Moderna Therapeutics, jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, ogłosiła, że ​​jej wstępne dane pokazują, że jej szczepionka przeciwko koronawirusowi jest skuteczna w ponad 94%.

To spowodowało wzrost cen akcji i głównych indeksów, które po poniedziałkowym otwarciu rynku poruszają się na zielono. To jednak nie wszystko, ponieważ cena bitcoina również rośnie, notując nowy rekord w 2020 roku powyżej 16 600 USD.

Moderna udostępnia pozytywne wyniki badań szczepionki COVID-19

Bardziej pozytywne wiadomości nadeszły dziś na temat szczepionek przeciwko COVID-19. Jeden z głównych producentów leków, Moderna Therapeutics, podzielił się dobrą wiadomością dotyczącą swojej szczepionki.

Według raportu CNBC , dane z prób wstępnych z trzeciej fazy pokazują, że szczepionka firmy jest skuteczna w zapobieganiu wirusowi w ponad 94%. Przemawiał w tej sprawie prezes firmy Stephane Bancel, który powiedział:

Ta pozytywna analiza okresowa z naszego badania fazy 3 dała nam pierwszą kliniczną walidację, że nasza szczepionka może zapobiegać chorobie COVID-19, w tym ciężkiej chorobie.

Krótko po tym, jak ta wiadomość ujrzała światło dzienne, akcje firmy poszybowały w górę. Zostało to również dobrze odebrane przez cały rynek, ponieważ główne indeksy również chodzą na zielono. W chwili, gdy to piszę, indeks S&P 500 wzrósł o ponad 1,1%, podczas gdy NASDAQ i Dow Jones Industrial Average również notują podobne wzrosty.

Wiadomość pojawiła się wkrótce po tym, jak Pfizer ogłosił również sukces swoich prób szczepionek w zeszłym tygodniu.

Bitcoin osiąga noworoczny szczyt powyżej 16 600 USD

Wydaje się, że historia się powtarza. Kiedy firma Pfizer ogłosiła pomyślne wyniki swoich prób, cena bitcoina wzrosła i prawie przekroczyła poprzedni roczny rekord. Jednak, jak donosi CryptoPotato , kryptowaluta również zyskała na wartości, tracąc 600 USD bardzo szybko po tym, zanim była w stanie odzyskać.

Teraz sytuacja wydaje się nieco podobna, chociaż w chwili pisania tego tekstu BTC jest na dobrej drodze. Na Binance udało mu się osiągnąć w ciągu dnia maksimum na poziomie 166440 USD, pozostawiając w tyle poprzedni roczny rekord.

Okaże się jednak, czy kryptowaluta może utrzymać ten impet, czy też zobaczymy powtórzenie ostatniego razu. W chwili, gdy to piszę, BTC kosztuje około 16 600 USD.

Comments are closed.

Post Navigation